اشتباهات دکوراسیون که باید به آنها توجه نمود.

اشتباهات دکوراسیون

هنگام چیدمان خانه تان سعی کنید که این اشتباهات دکوراسیون را انجام ندهید.

۱- استفاده از رنگ های خنثی و غیر شاد در دکوراسیون

اگر دقت کنید متوجه می شوید که در رنگ آمیزی و انتخاب مبلمان و وسایل و دکوراسیون داخلی بیشتر خانه ها از رنگ های سفید، کرم وبژ استفاده می شود. جسارت داشته باشید و رنگ های شاد ومتفاوت را امتحان کنید. از رنگ های جدید نترسید. رنگ آمیزی سقف فراموش نشود.

اشتباهات دکوراسیون

۲- شلوغی و بهم ریختگی در دکوراسیون از دیگر اشتباهات دکوراسیون

سعی کنید برای هر وسیله ای فضا و جای مخصوص آن را در نظر بگیرید. شلوغی بیش از اندازه باعث ایجاد اضطراب می شود وفضا را سنگین می کند وحس آرامشی که از خانه انتظار می رود را از بین می برد.سعی کنید به وسایل خود نظم بدهید واز یک وسیله بزرگ بجای چند وسیله کوچک، استفاد کنید.

۳- گل و گیاه ارزان قیمت مصنوعی از دیگر اشتباهات دکوراسیون

تا جایی که می توانید سعی کنید کمتر از گلدان های مصنوعی در منزل استفاده کنید. مخصوصا اینکه این گل ها معمولا تمیز نمی شوند و گرد وغبار نشسته بر روی آنها فضا را بسیار نامطلوب جلوه می دهد و تاثیر معکوس دارند. اگر مصر هستید که از گلدان های مصنوعی استفاده کنید هزینه بیشتری بپردازید و گل های بهتری تهیه کنید . هر ماه آنها را گردگیری کنید.

اشتباهات دکوراسیون

۴- باقی ماندن پوشش پلاستیکی وسایل از دیگر اشتباهات دکوراسیون

بیشتر وسایل و مبلمان منازل پوشش پلاستیکی دارند تا در هنگام حمل ونقل کثیف نشوند وآسیب نبینند. ولی اینکه در داخل منزل هم این پوشش ها بر روی وسایل بمانند منظره زشتی به خانه می دهد وبا اصول دکوراسیون داخلی منزل مغایرت دارد. اگر می خواهید از روکش برای وسایلتان استفاده کنید، پوشش های پارچه ای دوخته شده بکار ببرید تا علاوه بر زیبایی که به محیط می دهند قابل شستشو هم باشند.

۵- استفاده از وسایل و تکنیک های تکراری و عام از دیگر اشتباهات دکوراسیون

از وسایلی برای دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده نمائید که در هر مغازه ومنزلی یافت نشود . منزل شما نمایانگر سلیقه و سبک زندگی شما است وقرار نیست هر وسیله ای که به وفور در ویترین مغازه ها یافت می شود در خانه شما هم پیدا شود. از تکنیک های جدید دکوراسیون مانند پتینه کاری استفاده کنید. امروزه ویدیو های زیادی هستند که برای آموزش پتینه کاری می توانید از آنها استفاده کنید